• Określ problem, który chcesz rozwiązać (sfera finansów, związku, zdrowia, relacji rodzinnych i towarzyskich, duchowej ścieżki rozwoju)

  • Utwórz związany z nim cel i ujmij go w afirmacji (np. “opływam w pieniądze”, “jestem w związku z prawdziwą miłością”, “moje ciało jest sprawne i silne” itd) - w ciągu jednej praktyki pracuj z jednym tylko celem!

  • Powtarzaj cel w postaci afirmacji skupiając się zarazem na odczuciach i przyjmując dowolną, ale pewną, stabilną pozycję ciała (każdy element: mowa, wrażenia, ciało jest tutaj istotny, nie zaniedbaj żadnego!)

  • Rób to tak długo (powtarzaj afirmację, skupiaj się na wrażeniach, zachowuj pozycję ciała) aż poczujesz, że wystarczy - będzie to wrażenie niejako przepełnienia naczynia, poczucie “już”, kiedy doświadczenie przestaje być świeże

Wykonuj ćwiczenie kiedy chcesz i gdzie chcesz. Afirmacji nie musisz mówić głośno, istnieje też możliwość powtarzania ich wewnętrznie, bezdźwięcznie.

Praktyka ta jest jedną ze starych form haipule, zwaną przez Serge’a Kahili Kinga “Potrójnym urokiem” (mowa, wrażenia, ciało).

Pamiętaj, że huna to otwartość na wszystko, co działa, dlatego efekty nie muszą koniecznie wyglądać tak, jak sobie wyobrażasz. Nie odróżnia się konwencjonalnego sposobu uzdrawiania od niekonwencjonalnego, skutkiem praktyki może być np. pomysł pójścia do lekarza, spotkanie z naturoterapeutą, natychmiastowe lub szybkie uzdrowienie, jakaś wiadomość w mediach o nowej terapii albo różne inne wydarzenia, na które nie możesz i nie powinieneś próbować oddziaływać.

Czas realizacji celów i sposób nie zależą tylko od Ciebie - wszystko ma swój czas (manawa) i swój sposób (pono). Rób swoje, a rzeczywistość zrobi swoje - zadbaj o haipule, a haipule zadba o Ciebie.

A4 Infociacho