I tutaj zatrzymajmy się na chwilę. Ktoś może powiedzieć, że to bardzo niebezpieczna zasada. Robienie tego, czego się chce? A jeżeli źle chcemy? Jeśli mylimy się co do tego, czego naprawdę pragniemy?

Robienie tego, czego się chce nie jest robieniem tego, co przyjdzie do głowy lub na co ma się zachciankę. Bez zasady pierwszej ike, zasada druga kala jest pozbawiona sensu.

Świadomość odkrywa przed Tobą różne zjawiska wewnętrzne i prosty “mechanizm” - jeśli można się tak wyrazić. Jedne z nich wywołują stres, ograniczają, zamykają Cię, inne otwierają, relaksują i komunikują z przestrzenią wewnętrzną i zewnętrzną.

Problemem, z jakim próbujemy się na różne sposoby uporać jest to, co w życiu robić, jak żyć. Wiemy, że potrzebujemy działać, ale nie wiemy jakie działania będą dla nas odpowiednie, czemu tak naprawdę chcemy się poświęcić.

Jeśli chcesz wiedzieć czego chcesz, musisz umieć wchodzić w kontakt z wewnętrzną przestrzenią. W kontakcie tym po prostu poznajesz, pozostajesz otwarty i pozwalasz przejawiać się temu, kim jesteś.

Tworząc stres i podążając za tym, co Cię pobudza, tracisz relację z własnym ja. Wszyscy widzimy antidotum na nasze bolączki i rozwiązanie problemów w rozmaitych działaniach, ale kierujemy się na zewnątrz i działania te nie płyną tak naprawdę z nas. Są wykonywane pod presją autorytetu lub nawyku.

Musimy zmienić tendencję - należy dążyć do minimalizowania działań, ponieważ tylko w otwartości i relaksie można usłyszeć głos intuicji.

Tylko rozluźniony i otwarty usłyszysz siebie, dowiesz się kim jesteś i czego chcesz. W mętliku działań, metod, poradników nauczycieli biznesu i rozwoju osobistego, technik gubisz to.

Potrzebujesz nauczyć się otwartości, redukcji stresu i działań, docierania do wewnętrznej przestrzeni, jeśli chcesz prowadzić takie życie, jakiego w głębi serca pragniesz.

Pamiętaj, że MUSZĘ i CHCĘ nie mogą mieszkać pod jednym dachem, jako że są wewnętrznie sprzeczne i wykluczają się wzajemnie.

 

  • Stosuj różne techniki relaksacji - im mniej skomplikowane, tym lepiej

  • Kiedy nie wiesz co robić, po prostu nic nie rób - usiądź gdzieś i odpoczywaj, niech pragnienie i wola zamanifestują się z Twojego serca, a nie głowy

  • Możesz pytać się siebie które z Twoich nawykowych działań, które nawet uważasz za ważne i ciekawe, płynie naprawdę z Ciebie, a które są skutkiem przyjęcia jakiegoś toku myślenia, porady autorytetu lub presji otoczenia

  • Uświadamiaj sobie działania, które lubisz wykonywać i które komunikują Cię z Twoim ja, w trakcie których pogłębiasz stan wolności i otwartości

A4 Infociacho