I huli i ke ola, i huli i ke ola

Aby zmienić swoje życie, zmień swoje życie

(Hawajskie przysłowie stworzone przez mnie)

Napisałem o zmianie przedtem i wcześniej używałem tego przysłówka, ale tym razem chciałbym przejść bardziej do rzeczywistych technik, których możesz użyć.

Po pierwsze, podstawy. Jak mówi tytuł, zmiana wymaga zmiany. Jeśli chcesz mieć coś innego niż to, co to jest, zdrowie, bogactwo, szczęście czy sukces, musisz zmienić to, co dotychczas robiłeś, ponieważ to, co robisz do tej pory, spowodowało spełnienie warunków, co do których chcesz, by były inne. Jeśli nadal robisz to, co robisz, zmiana prawdopodobnie się zdarzy, ale to nie będzie dobrze wyglądać. Jeśli będziesz uderzać głową o ścianę, aby dostać się tam, gdzie chcesz iść, jest bardzo prawdopodobne, że twoja głowa pęknie przed ścianą. Łatwiej będzie dostać się do miejsca, do którego chcesz się dostać, jeśli przejdziesz przez ścianę, pod ścianą, obok ściany lub użyjesz narzędzi, które pomogą Ci zrobić otwór w ścianie.

Kiedy chcesz, aby twoje życie zmieniło się pozytywnie, istnieją pewne rzeczy, które musisz zmienić na Twój temat. Im szybciej możesz dokonać tych wewnętrznych zmian, tym szybciej zachodzą zmiany w Twoich okolicznościach życiowych. I, oczywiście, im dłużej trwa wprowadzenie tych wewnętrznych zmian, tym dłużej zajmie zachodzenie zewnętrznych zmian. Oto co musisz zrobić:

Zmień sposób myślenia

1. Zdecyduj, co chcesz. Bardziej konkretnie można coś uczynić lepiej. Na przykład chęć pracy nie jest zbyt dobra i mówienie potencjalnemu pracodawcy, że jesteś gotowy do robienia czegokolwiek, jest prawdopodobnie najgorszą rzeczą jaką możesz powiedzieć.Jeśli nie jesteś gotowy lub jesteś w stanie wybrać konkretne zadanie, możesz przynajmniej zdecydować się na warunki, które chcesz mieć. To samo dotyczy kwestii zdrowia. Zdecyduj, jak chcesz być zdrowym, a nie jak chory nie chcesz być. Jeśli jest to dobry związek, to zdecyduj, kim chcesz być, a także, jak bardzo chcesz być szczęśliwy w związku. Cokolwiek chcesz, decyduj.

2. Podejmowanie decyzji jest tylko pierwszym krokiem. Następnie przychodzi utrzymanie decyzji, często nazywanej "trzymaniem fokusu". Będę pierwszym, który przyzna, że ​​to nie jest łatwe. Czasem słyszysz, że potrzeba silnej woli, więc jasne, co to znaczy. Osoba o "silnej woli" to ten, kto po prostu podejmuje tę samą decyzję w kółko i robi to, co jest konieczne, aby to nadeszło. Osobą o słabej woli jest ktoś, kto ciągle zmienia swoje decyzje i rzadko spotyka się z jakąkolwiek z nich.

3. Utrzymuj swój umysł na korzyściach ze zmian, które chcesz wprowadzić. To pomaga rozwinąć to, co nazywa się silną wolą. Utrzymanie korzyści w umyśle jest również tym, co utrzymuje motywację. Jednym ze sposobów na to jest użycie procesów podanych w "Małej Różowej Broszurze Aloha", dostępną bezpłatnie pod adresem http://www.huna.org/AlohaProject/DuchAloha_Lech.pdf

4. Zrób plan, jak uzyskać to, czego chcesz, ale zachowaj elastyczność. Czasem słyszysz ludzi mówiących: "przygotuj plan i trzymaj się tego", ale to prawie nie działa, ponieważ nie masz kontroli nad okolicznościami, które mogą się pojawić. Możesz podjąć szczególną drogę do określonego miejsca z określonego powodu, ale wypadki, burze, rozbite sieci wodociągowe i wiele innych rzeczy mogą powodować opóźnienia i objazdy. Nie musisz rezygnować z celu, ale może być konieczne zmodyfikowanie sposobu dotarcia do niego.

Zmień swoje wrażenia

1. Pozbądź się obaw przed zmianami, jakie chcesz podjąć, przed przeszkodami, o których myślisz, dotyczących przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Im większej ilości lęku się pozbędziesz, tym łatwiej Ci będzie zmienić Twoje życie. Polecam technikę Dynamind, która jest dostępna bezpłatnie pod adresem http://www.huna.org/AlohaProject/dynamind.pdf (wersja polska: https://akademiahuny.pl/index.php/huna/technika-dynamind-dmt).

2. Pozbądź się złości, wobec siebie i wszystkich innych w swoim życiu. Podobnie jak ze strachem, im więcej gniewu się pozbędziesz, tym łatwiej jest zmienić swoje życie. Możesz również użyć do tego techniki Dynamind.

3. Pozbądź się wątpliwości, wobec siebie samego, jak i wszystkich innych w swoim życiu, a także życia. Podobnie jak w przypadku strachu i gniewu, im więcej wątpliwości się pozbywasz, tym łatwiej jest zmienić swoje życie. Dynamind także działa na to.

4. Spokój z obecnymi okolicznościami. Im bardziej opierasz się rzeczom takim, jakimi są, tym trudniej je zmieniać. Nie mam na myśli, by je biernie akceptować. Mam na myśli uświadomienie sobie, że są tylko tymczasowe i pozwalanie im przez chwilę być obecnymi podczas planowania i podejmowania działań w kierunku swoich celów.

Zmień swoje zachowanie

1. Zmniejsz lub wyeliminuj krytykę. Krytyka koncentruje się na tym, czego nie lubisz. Jedyny problem z krytyką opiera się na założeniu, że energia płynie tam, gdzie posyła się uwagę, a następnie, zwraca się uwagę, gdzie zachodzi przepływ energii. Innymi słowy, im bardziej skupiasz się na czymś, tym bardziej prawdopodobne jest, że pojawi się to w Twoim życiu. Innym problemem jest to, że krytyka ma tendencję do wypychania ludzi, emocjonalnie, jeśli nie fizycznie - ludzi.

Niektórzy ludzie, którzy mogą być ważni w odniesieniu do dokonywania zmian, które chcesz wprowadzić, mają wiele problemów z rezygnacją z krytyki, ponieważ daje im krótki, ale przyjemne, wrażenie władzy. Jeśli masz taki problem, spróbuj dodać, na głos lub w umyśle, komplement czemuś - czemukolwiek - co lubisz lub cenisz.

2. Praktykuj pozytywną postawę. Zaskakująca liczba osób nie zdaje sobie nawet sprawy, jak ich postawa dotyka innych ludzi i wpływa na ich własne myśli, uczucia i zachowania. W tym celu pomaga znalezienia modelu roli, być może kogoś znanego, a może postać sławną lub filmową / telewizyjną, która stoi, siedzi i idzie z poczuciem własnej woli i poczucia własnej wartości. Im bardziej pozytywna Twoja postawa, tym lepiej czujesz się i lepiej ludzie czują się w związku z Tobą.

3. Pomagaj innym w jakikolwiek sposób, oprócz wszelkiego rodzaju pomocy w zawodzie lub powołaniu, bez ubiegania się o wynagrodzenie, uznanie lub potwierdzenie. Jeśli tak się stanie, to w porządku, ale staraj się tego nie szukać lub nie spodziewaj się, przynajmniej w niektórych sprawach, w których pomagasz. Nie ma znaczenia, czy to na duże, czy na małe sposoby. Trudno to wytłumaczyć, lecz będzie to subtelny, ale zdecydowany wpływ na zdolność do wprowadzania zmian.

Zmień środowisko

1. Istnieje chińskie powiedzenie oparte na feng shui, które brzmi tak: "Aby zmienić swoje życie, zmień 27 rzeczy w domu". Nie zdając sobie z tego sprawy, staramy się pozwolić, by nasze środowisko odzwierciedlało nasze obecne stany myśli, uczucia i zachowania. Wprowadzanie zmian zewnętrznych jest sposobem na pomaganie wewnętrznym zmianom. Nie ma ustalonej zasady, jak to zrobić, z wyjątkiem tego: Zmiana powoduje zmianę. Spróbuj zmienić położenie swojego biurka, mebli, a nawet całego domu, jeśli chcesz, aby pomóc w dokonaniu innych zmian.

2. Środowisko, które zwykle odwiedzasz, jak sklepy, parki, a nawet miejsca wypoczynku, może również odzwierciedlać i tworzyć warunki dla wewnętrznych stanów oraz możliwości wprowadzania zmian. Nie musisz rezygnować z tego, co lubisz, ale spróbuj dodać inne sklepy, różne budynki, różne parki lub różne miejsca wypoczynku. Pomoże to nie tylko w dostarczaniu nowych pomysłów i inspiracji, ale zwiększy możliwości.

I tutaj jest autentyczne hawajskie przysłowie na koniec:

Maka'ala ke kanaka kahea manu

Ten, kto dogląda ptaki, musi pozostać czujny

Kto chce odnieść sukces, musi być czujny w każdej sposobności

www.huna.org

A4 Infociacho